A+
A-

18 maja br. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie gościł przedstawicieli Polsko-Dominikańskiej Izby Gospodarczej – Prezesa Herikca Agestę Smitha, Wiceprezesa Andrzeja Włodarskiego oraz pana Jędrzeja Pacaka.

Z ramienia UMCS w spotkaniu uczestniczyli: Prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej prof. dr hab. Wiesław Gruszecki, dr hab. Beata Brzozowska-Zburzyńska oraz przedstawicielki Centrum Współpracy Międzynarodowej.

PDIG pośredniczyła w nawiązaniu współpracy pomiędzy UMCS a Uniwersytetem Iberoamerykańskim UNIBE w Santo Domingo na Dominikanie. Tematem spotkania była perspektywa dalszego zacieśniania współpracy naukowej z ośrodkami z Dominikany, a także możliwości rozpoczęcia wymiany studenckiej.

Celem wizyty przedstawicieli PDIG był także gościnny wykład Prezesa „Español dominicano, dotyczący różnic występujących w języku hiszpańskim, którym posługują się na co dzień Dominikańczycy. Wykład odbył się na Wydziale Filologicznym UMCS i był w całości poprowadzony w języku hiszpańskim.

Fot. Bartosz Proll