Konkurs sieci T-AP pn. Recovery, Renewal and Resilience in a Post-Pandemic World (RRR) ma na celu odniesienie się do kluczowych luk w zrozumieniu dynamiki i złożoności średnio- i długoterminowego wpływu pandemii COVID-19 na życie społeczne.
Zrozumienie powyższych powinno poszerzyć wiedzę w zakresie sposobów łagodzenia negatywnych skutków pandemii COVID-19 w wymiarze społecznym oraz wesprzeć odbudowę świata w post-pandemicznej rzeczywistości.
Od wnioskodawców oczekuje się złożenia wniosku o finansowanie nowatorskiego, multidyscyplinarnego, istotnego dla rozwoju nauk humanistycznych i społecznych projektu, uwzględniającego co najmniej jeden z pięciu głównych obszarów konkursu:
O finansowanie mogą wnioskować konsorcja międzynarodowe, złożone z co najmniej trzech zespołów badawczych, których kierownicy pochodzą z co najmniej trzech krajów biorących udział w konkursie*, z obu stron Atlantyku. Wnioskodawców zachęca się do konsultacji wniosków z krajowymi agencjami finansującymi.
*Brazylia (FAPESP), Chorwacja (HRZZ), Finlandia (AKA), Francja (ANR), Kanada (FRQSC, IDRC*, SSHRC), Kolumbia (MINCIENCIAS), Niemcy (BMBF/DLR-PT, DFG), Polska (NCN), Republika Południowej Afryki (NRF), USA (NSF), Szwajcaria (SNSF), Wielka Brytania (UKRI-AHRC, UKRI-ESRC)
* International Development Research Centre Canada (IDRC) zapewnia finansowanie dla naukowców z Belize, Boliwii, Kostaryki, Dominikany, Salwadoru, Ekwadoru, Gwatemali, Hondurasu, Nikaragui, Panamy, Paragwaju oraz Peru
Źródło: ncn.gov.pl
Termin składania obowiązkowych formularzy Intention to Submit (ItS): 14 czerwca 2021 r.
Termin składania pełnych wniosków wspólnych (Full Proposals): 12 lipca 2021 r.
Termin składania wniosków krajowych w systemie ZSUN/OSF: 19 lipca 2021 r.
Wyniki konkursu: ostateczna decyzja w trakcie ustalania
Początek realizacji zakwalifikowanych projektów: marzec 2022 r.
Sekretariat Konkursu:
Tapcovid19call@esrc.ukri.org
Narodowe Centrum Nauki:
dr Michał Futyra, Koordynator Dyscyplin w dziale nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce,
Przemysław Puchała, Specjalista ds. współpracy międzynarodowej
Centrum Współpracy Międzynarodowej:
tel. 81 537 54 58/54 98
e-mail: cwm@umcs.pl