Centrum Współpracy Międzynarodowej UMCS zachęca do aplikowania o stypendia Marie Skłodowska-Curie POSTDOCTORAL FELLOWSHIPS.
MSCA PF (HORIZON-MSCA-2024-PF-01-01) – konkurs otwarty od 10 kwietnia 2024 do 11 września 2024.
Stypendia podoktoranckie dają naukowcom ze stopniem doktora szansę zdobycia nowych umiejętności i doświadczenia podczas realizacji własnego projektu badawczego za granicą.
Wniosek może złożyć naukowiec ze stopniem doktora we współpracy z instytucją goszczącą, którą może być:
W ramach trwania projektu stypendysta zatrudniony jest w instytucji goszczącej na podstawie umowy o pracę, a instytucja goszczącą wpiera jego prace badawcze za pośrednictwem wyznaczonego opiekuna naukowego. Możliwe typy projektów Postdoctoral Fellowship
W czasie trwania projektu naukowiec może uczestniczyć w delegacjach krótkoterminowych (secondments) do dowolnego miejsca na świecie, z wyłączeniem okresu powrotu naukowca w Global Postdoctoral Fellowship.
W celu budowania współpracy między sektorem naukowym i pozanaukowym wnioskodawcy mogą otrzymać dodatkowe wsparcie na staż w organizacji nieakademickiej z siedzibą w państwie członkowskim UE lub kraju stowarzyszonym z programem Horyzont Europa. Staż nie może trwać dłużej niż 6 miesięcy i musi odbyć się pod koniec projektu.
Wniosek musi być przypisany do jednego z ośmiu paneli, tj.: chemia (CHE), nauki społeczne i humanistyczne (SOC), nauki ekonomiczne (ECO), informatyka i inżynieria (ENG), nauki o środowisku i ziemi (ENV), nauki o życiu (LIF), matematyka (MAT), fizyka (PHY). W każdym panelu będą dwie listy rankingowe: dla EPF i GPR, dla których ustanowione osobne budżety.
Korzyści dla naukowców
Korzyści dla instytucji
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej: Marie Skłodowska-Curie POSTDOCTORAL FELLOWSHIPS – NAWA oraz na komisyjnym portalu Funding & tenders.
Materiały szkoleniowe dostępne tutaj: webinar
Źródło: nawa.gov.pl
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej
Biuro Programów dla Naukowców
msca@nawa.gov.pl
+48 22 390 35 50