Dzięki umowie utworzono Interdyscyplinarny Ośrodek Studiów Polskich- uczelnia stanie się miejscem realizacji programów badawczych w zakresie języka, historii, kultury i nauki o Polsce. Będzie to pierwsza placówka tego typu na terenie Izraela.

Studenci i naukowcy z Izraela będą mieli możliwość uzyskania finansowania na prowadzenie badań nie tylko historycznych, ale także obejmujących zagadnienia związane ze współczesną polską kulturą i językiem.

IOSP organizował będzie wydarzenia dla szerokiej publiczności promujące historię, dziedzictwo i współczesną naukę polską. Studenci będą mogli zgłębiać swoją wiedzę w zakresie historii staropolskiej i współczesnej, kultury, sztuki, myśli politycznej, krajoznawstwa, ekonomii, oraz języka polskiego na kilku poziomach zaawansowania.

Źródło: NAWA