Formalizacja współpracy jest bardzo ważnym elementem umiędzynarodowienia Uniwersytetu. Zawierania porozumień międzynarodowych może odbywać się za pomocą:

Przedmiotem umowy ramowej jest współpraca pomiędzy UMCS, a ośrodkiem zagranicznym, najczęściej w celu prowadzenia wymiany akademickiej oraz/lub podjęcia współpracy w dziedzinie nauki, kultury i edukacji.

Umowa wykonawcza jest dokumentem uzupełniającym do umów ramowych, zawieranym na okres trwania projektu badawczego, realizacji wspólnych działań pomiędzy konkretnymi jednostkami uczelnianymi. Zakres współpracy w umowach wykonawczych obejmuje np. realizację projektów mających na celu podniesienie jakości edukacji, wspieranie działalności badawczej, promowanie wymiany międzynarodowej badaczy.

Poniżej przedstawiamy ścieżkę przygotowania umów o współpracy oraz umów wykonawczych.

Przygotowanie umowy o współpracy

Przekazanie wzorów umów do parafy Zespołu Radców Prawnych

Podpisanie umowy o współpracę

Przekazanie oryginału oraz kopii umów