A+
A-
Narodowe Centrum Nauki (NCN) we współpracy z siecią ForestValue2 (HORIZON EUROPE Coordination and Support Action) ogłasza konkurs na międzynarodowe projekty badawcze, których celem jest zdobycie wiedzy na lepsze wykorzystanie lasów oraz zasobów leśnych z korzyścią dla środowiska i społeczeństwa.

Opis programu

Celem konkursu jest sfinansowanie międzynarodowych konsorcjów badawczych realizujących, w ujęciu systemowym, interdyscyplinarne projekty badawcze, których celem jest zdobycie wiedzy niezbędnej do wspierania najlepszego możliwego wykorzystania lasów i zasobów leśnych, równoważące liczne korzyści dla społeczeństwa, klimatu, środowiska i gospodarki.

Tematy konkursu ForestValue2 Call 2023:

Temat 1: Resilient sustainable forest systems and management

Temat 2: Sustainable timber building systems

O finansowanie mogą się starać konsorcja międzynarodowe złożone z co najmniej trzech zespołów badawczych pochodzących z co najmniej trzech różnych krajów biorących udział w konkursie. Kierownik polskiego zespołu musi posiadać co najmniej stopień naukowy doktora.

Kraje uczestniczące w konkursie: Estonia, Finlandia, Hiszpania, Irlandia, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Polska, Rumunia, Słowenia, Włochy.

 Szczegółowe informacjeForestValue2 2023 (ncn.gov.pl)

Termin składania wniosków

01.09.2023 00:00:00

Terminarz

Harmonogram konkursu:

  • Termin składania pełnych wniosków wspólnych: 1 września 2023 r., 13:00 CEST
  • Termin składania wniosków w OSF: 8 września 2023 r., 23:59 CEST
  • Wyniki konkursu: grudzień 2023 r.

Instytucja finansująca / Grantodawca

Narodowe Centrum Nauki

Dziedzina / Dyscyplina

Wszystkie dziedziny naukowe

Wysokość dofinansowania

Całkowita wysokość środków finansowych przeznaczonych przez NCN na realizację zadań przez polskie zespoły badawcze w konkursie wynosi 500 000 EUR.

Rodzaje kosztów kwalifikowanych

W konkursie ForestValue2 Call 2023 można otrzymać środki na wynagrodzenia dla zespołu badawczego, wynagrodzenia i stypendia dla studentów lub doktorantów, zakup lub wytworzenie aparatury naukowo-badawczej oraz pokryć inne koszty związane z wydatkami niezbędnymi do realizacji projektu badawczego.

Do kosztów bezpośrednich należą:

  1. wynagrodzenia dla kierownika projektu;
  2. wynagrodzenia dla wykonawców projektu:
  • pełnoetatowe stanowiska typu post-doc,
  • stypendia i wynagrodzenia dla studentów i doktorantów,
  • tzw. wynagrodzenia dodatkowe przeznaczone dla członków zespołu badawczego – jeżeli kierownik projektu nie planuje pełnoetatowego zatrudnienia w projekcie, jego wynagrodzenie mieści się w puli wynagrodzeń dodatkowych;
  1. zakup aparatury naukowo-badawczej, urządzeń i oprogramowania;
  2. zakup materiałów i drobnego sprzętu;
  3. usługi obce;
  4. wyjazdy służbowe, wizyty, konsultacje;
  5. gratyfikacje dla wykonawców zbiorowych;
  6. inne koszty niezbędne do realizacji projektu, które są zgodne z katalogiem kosztów w projektach badawczych finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki w konkursach międzynarodowych organizowanych we współpracy wielostronnej UNISONO

Ważne! Koszty publikacji monografii będącej efektem realizacji projektu badawczego (w rozumieniu §10 Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 22 lutego 2019 r. w sprawie ewaluacji jakości działalności naukowej (Dz. U. z 2019 r. poz. 392) mogą zostać poniesione po uzyskaniu pozytywnej oceny przeprowadzonej przez NCN.

Na koszty pośrednie składają się:

  • koszty pośrednie Open Access w wysokości do 2% kosztów bezpośrednich, które mogą być przeznaczone wyłącznie na koszty związane z udostępnieniem publikacji lub danych badawczych w otwartym dostępie;
  • pozostałe koszty pośrednie w wysokości do 20% kosztów bezpośrednich, które mogą być przeznaczone na koszty pośrednio związane z projektem, w tym koszty udostępnienia publikacji lub danych badawczych w otwartym dostępie.

Ważne! Przypominamy, że koszty publikacji prac w formule Open Access mogą być poniesione wyłącznie w ramach kosztów pośrednich. Zaplanowanie takich środków w ramach kosztów bezpośrednich będzie traktowane jako błąd formalny.

Data aktualizacji informacji

08.08.2023

Kontakt

W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu drogą e-mailową lub telefoniczną:

Kontakt telefoniczny w godzinach: 9:00-12:00:

12 341 90 69

0048 532 086 494

  • Lidia Trocha, kontakt telefoniczny po wcześniejszym umówieniu mailowym.