A+
A-
Zapraszamy do zapoznania się z wytycznymi w programie stypednialnym im. Alaina Bensoussana. Zgłoszenia na stypendium w jednej z członkowskich instytucji sieci ERCIM składać można do końca kwietnia.

Opis programu

Stypendia są dostępne dla osób posiadających tytuł doktora z całego świata.

Czas trwania stypendiów w jednej z instytucji stowarzyszonej w sieci ERCIM (European Research Consortium for Informatics and Mathematics).

Stypendia są proponowane zgodnie z potrzebami instytucji członkowskich i dostępnego finansowania.

O stypendium ubiegać mogą się naukowcy, którzy uzyskali stopień doktora w ciągu ostatnich 8 lat (przed upływem terminu składania wniosków) lub są na ostatnim roku studiów doktoranckich i posiadają z wybitne osiągnięcia akademickie. Niemniej jednak przed rozpoczęciem stypendium wymagane będzie potwierdzenie stopnia doktora.

Wymagane dokumenty:

  • szczegółowy życiorys
  • lista publikacji
  • dwa artykuły naukowe w języku angielskim
  • dane kontaktowe dwóch osób mogących potwierdzić wykazane osiągnięcia.

Należy pamiętać, że stypendium jest ograniczone do dwóch kadencji (możliwy jest jeden ponowny wybór stypendysty).

Obostrzenia:

  • Instytucja członkowska nie będzie mogła przyjąć kandydata tej samej narodowości.
  • Kandydat nie może zostać przyjęty przez instytut członkowski, jeśli do upływu terminu składania wniosków w ramach zaproszenia, on lub ona już pracowała w tym instytucie (w tym studia doktoranckie lub postdoc) przez łącznie 6 miesięcy lub dłużej, w ciągu ostatnich 3 lat .

Stypendyści muszą spędzić co najmniej tygodniową wizytę w innym instytucie członkowskim ERCIM. ERCIM-EEIG pokryje uzasadnione wydatki (w tym między innymi: podróż, zakwaterowanie, posiłek) do maksymalnej kwoty obliczonej na podstawie 100 euro miesięcznie w okresie stypendialnym.

Jakie są obszary oceny wnioskodawcy?

Każde zgłoszenie jest sprawdzane przez jednego lub więcej starszych naukowców z każdego uczestniczącego instytutu ERCIM. Przedstawiciele ERCIM decydują o kandydatach, którym oferowane są stypendia, biorąc pod uwagę następujące kryteria:

  • Wiedza naukowa wnioskodawcy
  • Jakość publikacji naukowych
  • Istotność programu badań stypendialnych
  • Wartość dodana dla instytucji/konsorcjum
  • Wcześniejsza mobilność / doświadczenia zawodowe.
  • Liczba dostępnych stanowisk różni się w zależności od potrzeb i zależy głównie od potrzeb instytutów członkowskich i dostępnego finansowania.

Źródło: ercim.eu, kpk.gov.pl

Termin składania wniosków

30.09.2020 23:59:00

Wysokość dofinansowania

Stypendium, w zależności od instytucji goszczącej

Rodzaje kosztów kwalifikowanych

Stypendyści przyjmowani są na 12 miesięcy: na stypendium (umowa na program szkolenia badawczego), albo na umowę o pracę. Rodzaj umowy i dodatek miesięczny (w przypadku stypendiów) lub wynagrodzenie (w przypadku umów o pracę) zależą od instytucji przyjmującej.

Należy zauważyć, że stypendium (umowa stypendialna) nie stanowi umowy o pracę. W związku z tym składki nie są wypłacane w imieniu członka z tytułu ubezpieczenia od utraty pracy ani państwowych ani prywatnych programów emerytalnych. Stażysta nie będzie zatem uprawniony do jakichkolwiek świadczeń dla bezrobotnych ani emerytalnych na podstawie umowy o stypendium.

Przez cały okres 12 miesięcy stażysta otrzyma miesięczny dodatek lub pensję (w zależności od rodzaju umowy), które mogą się różnić w zależności od kraju. Koszty podróży do oraz z instytutów będą pokrywane na warunkach określonych w umowie.

Dodatek / wynagrodzenie zostanie przelane na osobiste konto bankowe stypendysty.

Data aktualizacji informacji

22.07.2020

Kontakt

Fellowship Programme ERCIM:
e-mail: fp-info@ercim.eu

Kontakt do instytucji goszczących

Centrum Współpracy Międzynarodowej:
tel. 81 537 54 58/54 98
e-mail: cwm@umcs.pl