Opis projektu

Opis projektu: Systemy szkolne w Polsce i Szwecji są bardzo obciążone z powodu napływu uczniów-uchodźców. Najlepszym możliwym rezultatem programu będzie to, że uczestniczące w nim szkoły będą w stanie zamienić to obciążenie w osobisty i obywatelski atut oraz poprawić doświadczenia edukacyjne i dobrostan WSZYSTKICH uczniów, zarazem nie stawiając nauczycielom nieracjonalnych wymagań dotyczących czasu szkolenia.Uczniowie-uchodźcy otrzymają możliwość odegrania pozytywnej roli w swoich nowych klasach. Jednocześnie będą lepiej przygotowani do udziału w odbudowie ukraińskiego społeczeństwa po powrocie do ojczyzny, co bez wątpienia wielu z nich uczyni.

Numer projektu: 00213-2023

Rola UMCS w projekcie

Partner

Kierownik projektu