Do 31 maja 2022 r. można aplikować o udział w programie Profesura NAWA. Program oferuje polskim instytucjom nauki i szkolnictwa wyższego długookresowy pakiet środków na zaproszenie zagranicznego naukowca o światowej renomie i zbudowanie przez niego zespołu badawczego.

Opis programu

Celem Programu jest wspieranie najwyższej jakości działalności naukowo-badawczej i dydaktycznej, prowadzonej przez polskie jednostki akademickie i naukowe, poprzez włączenie w te działania zagranicznych naukowców światowej klasy z nauk: przyrodniczych, inżynieryjnych i technicznych, medycznych i o zdrowiu oraz rolniczych. Program skierowany jest do wybranych instytucji systemu szkolnictwa wyższego i nauki m. in. polskich uczelni, instytutów naukowych i instytutów badawczych. Będą one mogły otrzymać dofinansowanie na realizację Projektu odpowiadającego na wyzwania cywilizacyjne, o dużym znaczeniu w skali globalnej. Wizytujący Naukowcy powinni w znaczący sposób rozwinąć badania naukowe o przełomowym charakterze oraz aktywnie aplikować o prestiżowe granty badawcze. W ramach Programu możliwe będzie zatrudnienie na okres 36-48 miesięcy naukowców o wybitnym dorobku międzynarodowym, pochodzących z różnych krajów na świecie oraz stworzenie przez nich Grupy Projektowej.

Finansowanie w ramach Programu obejmuje wynagrodzenie dla Wizytującego Naukowca, dla członków Grupy Projektowej, a także dla Osoby Zapraszającej, dodatek mobilnościowy dla Wizytującego Naukowca oraz koszty adaptacji i organizacji miejsca pracy oraz przygotowania zaplecza badawczego. Elementem Programu jest Komponent badawczy, finansowany przez Narodowe Centrum Nauki.

Termin składania wniosków

31.05.2022 15:00:00

Profesura NAWA

Terminarz

Termin złożenia wniosku Nabór wniosków będzie prowadzony w terminie do 23 maja 2022 r. do godz. 1500 (czasu lokalnego dla Warszawy).

Nabór przedłużony do 31 maja!

Sposób złożenia wniosku Wniosek może być złożony wyłącznie w formie elektronicznej w systemie teleinformatycznym Agencji.

Złożenie wniosku oznacza akceptację treści Regulaminu Programów Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej dla Instytucji (dalej: „Regulamin”) i niniejszego Ogłoszenia.

Język, w którym należy sporządzić wniosek Wniosek należy sporządzić w języku angielskim, chyba że w poszczególnych polach wniosku określono inaczej.
Maksymalna liczba wniosków, jakie może złożyć Wnioskodawca Wnioskodawca może złożyć dowolną liczbę wniosków. Poszczególny Wizytujący Naukowiec może występować tylko w jednym wniosku złożonym w danym naborze.

Instytucja finansująca / Grantodawca

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej

Wysokość dofinansowania

3 103 600,00 zł

Rodzaje kosztów kwalifikowanych

Dofinansowanie Projektu ze środków NAWA może wynieść maksymalnie 3 103 600,00 zł (z uwzględnieniem możliwości wnioskowania o środki na adaptację i organizację miejsca pracy). W przypadku, gdy Projekt obejmuje Komponent badawczy NCN, maksymalne dofinansowanie może wynosić 3 053 600,00 zł ze środków NAWA oraz 400 000,00 zł ze środków NCN.

Adresaci konkursu / programu

Profesor

Data aktualizacji informacji

Kontakt