Stypendium to przyznawane jest europejskim naukowcom na okres od 3 do 9 miesięcy na prowadzenie zajęć bądź badań w każdej dziedzinie naukowej w akredytowanych amerykańskich uczelniach czy NGO’sach.
Wnioskodawcy muszą przedstawić list afiliacyjny instytucji goszczącej i muszą wykazać w oświadczeniu projektu, że proponowane przez nich badania są istotne dla stosunków USA-UE (polityka, wzajemne relacje) i/lub Unii Europejskiej czy Europy.
Wymagania względem kandydatów:
Ważne!
Czynniki, które mogą sprawić, że wnioskodawca nie kwalifikuje się do programu Fulbrighta Schumana to: obecne zatrudnienie / staż w Komisji Europejskiej, silne powiązania zawodowe z instytucjami europejskimi, obecne lub poprzednie miejsce zamieszkania w Stanach Zjednoczonych oraz brak doświadczenia poza krajem pochodzenia. Żaden kandydat nie może otrzymać finansowania Fulbrighta Schumana w połączeniu z innym finansowaniem KE (np. Marie Curie) na to samo działanie.
Czynniki, które mogą sprawić, że wnioskodawca nie kwalifikuje się do programu Fulbrighta to: obecne zatrudnienie / staż w Komisji Europejskiej, silne powiązania zawodowe z instytucjami europejskimi, obecne lub poprzednie miejsce zamieszkania w Stanach Zjednoczonych oraz brak doświadczenia poza krajem pochodzenia.
Żaden kandydat nie może otrzymać finansowania Fulbrighta Schumana w połączeniu z innym funduszem UE (np. MSCA) na to samo działanie.
Wymagane dokumenty oraz szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie:
Komisja Fulbrighta zapewnia stypendium (w tym koszty podróży) i inne świadczenia, które można wykorzystać na pokrycie czesnego, niektórych opłat i innych kosztów utrzymania.
Fulbright Commission:
tel: +32 (0)2 519 57 72
e-mail: info(at)fulbright.be
Centrum Współpracy Międzynarodowej:
tel. 81 537 54 58/54 98
e-mail: cwm@umcs.pl