A+
A-

Ostatnia aktualizacja: 13 marca 2023

Biuro NCBR w Brukseli - Business & Science Poland (NCBR/BSP) oraz EIT FOOD / Europejski Instytut Innowacji Technologii (EIT) mają przyjemność zaprosić na spotkanie informacyjne online pt.: EIT Food. Nowe trendy a przyszłość żywności które odbędzie się w poniedziałek 6 kwietnia 2022 r. w godz.12:30 – 15.00.

Termin zamknięcia zgłoszeń

04.04.2022 00:00:00

Miejsce

Webinarium

Opis wydarzenia

Polski sektor rolno-spożywczy przechodzi gwałtowną transformację. Kryzys wywołany epidemią przyspieszył wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w obszarze dystrybucji żywności i zmienił zwyczaje zakupowe. Ograniczona dostępność siły roboczej przyspieszyła robotyzację w niektórych działach rolnictwa. Polskie podmioty z branży agri-food od dawna uważnie obserwują globalne trendy, ale coraz częściej tworzą też własne innowacje dostosowane do lokalnych uwarunkowań.

Celem spotkania jest zaprezentowanie programów wspierających innowacyjne rozwiązania w sektorze, w którym konsumenci deklarują przywiązanie do tradycji, a  jednocześnie oczekują bezpieczeństwa, odpowiedzialnych i zrównoważonych praktyk oraz wygody i funkcjonalności produktów i usług. Te pozornie sprzeczne oczekiwania dają się pogodzić dzięki nowatorskim pomysłom z zakresu m.in.: rolnictwa precyzyjnego, wysokoefektywnego przetwórstwa realizującego zasady gospodarki okrężnej, różnicowania źródeł białka, digitalizacji łańcucha dostaw i nowych koncepcji opakowań, czy też monitoringu i zmiany zachowań konsumenckich ograniczających marnotrawstwo żywności.

W trakcie wydarzenia przybliżymy rozwiązania wspierane przez programy dla innowatorów, startupów, technologów i inżynierów produkcji, specjalistów i menedżerów innowacji.  Pokażemy kluczowe wnioski z ekspertyz opracowanych przez EIT Food dla branży rolno-spożywczej. Omówimy przykłady wsparcia i komercjalizacji innowacji oraz przedstawimy programy pogłębiające specjalistyczną wiedzę i kompetencje w zakresie tworzenia nowych produktów. Eksperci EIT opowiedzą o doświadczeniach z wdrażania nowoczesnych praktyk agrotechnicznych wśród młodych rolników, a polskie startupy współpracujące z EIT o wprowadzaniu swoich rozwiązań  na rynek np. o rozwoju cyfrowej platformy wspierającej zrównoważoną uprawę.

Rejestracja poprzez zgłoszenie na adres email do dnia 4 kwietnia: marta.krutel@ncbr.gov.pl

Typ wydarzenia

Online

Opłaty

Brak

Organizator

Biuro NCBR w Brukseli/BSP

Kontakt

marta.krutel@ncbr.gov.pl