Ostatnia aktualizacja: 9 czerwca 2021

Serdecznie zapraszamy Państwa na szkolenie organizowane przez IP Helpdesk działający w Komisji Europejskiej na temat skutecznych strategii w zakresie własności intelektualnej i kontaktów zewnętrznych pomagających zwiększyć wpływ badań i innowacji.

23.06.2021

Webinarium ma na celu wyjaśnienie terminologii: communication, dissemination oraz exploitation poprzez zilustrowanie różnic pomiędzy tymi trzema pojęciami oraz wskazanie obszarów wspólnych.

Uczestnicy zapoznają się z kluczowymi praktycznymi krokami, które należy podjąć i rozważyć przy opracowywaniu solidnej strategii rozpowszechniania i wykorzystywania wyników badań. W związku z tym, poruszone zostaną główne aspekty związane z zarządzaniem IP i innowacjami, ponieważ są one w znacznym stopniu powiązane z tym tematem.

Należy jednak pamiętać, że to webinarium jest uzupełnieniem innych szkoleń oferowanych przez zespół, które dotyczą zagadnień związanych z wykorzystaniem i zarządzaniem IP w ramach programu Horyzont 2020 i Horyzont Europa.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub pomocy technicznej prosimy o kontakt z zespołem szkoleniowym pod adresem: training@iprhelpdesk.eu

Szkolenie online

Komisja Europejska