A+
A-
Grant pozwala stworzyć pierwszy niezależny zespół lub program badawczy i osiągnąć samodzielność naukową. We wniosku trzeba więc wykazać, że proponowane badania pomogą w uzyskaniu samodzielności badawczej i pozycji lidera zespołu.

Opis programu

O grant ERC Starting 2024 mogą starać się naukowcy, którzy swój pierwszy stopień doktora skutecznie obronili pomiędzy 1 stycznia 2017 r. a 31 grudnia 2021 r. (włącznie).

Naukowcy ze stopniem doktora lub wyższym, będący od 2 do 7 lat po doktoracie. Pożądane jest autorstwo przynajmniej jednej publikacji bez udziału promotora.

 ZASADY GRANTU

 Projekty mogą dotyczyć wszystkich dziedzin wiedzy. Za przebieg projektu odpowiedzialny jest „główny badacz” – lider stworzonego przez siebie zespołu badawczego. Zarówno lider, jak i członkowie zespołu pochodzić mogą z dowolnego kraju świata. Projekt wykonywany jest w wybranej przez głównego badacza instytucji goszczącej (może to być instytucja macierzysta), która jednak musi znajdować się w kraju członkowskim UE lub stowarzyszonym z programem Horyzont Europa. Instytucja goszcząca zobowiązuje się do zapewnienia projektowi wszelkiego wsparcia. Udział w projekcie innych instytucji wymaga specjalnego uzasadnienia. Projekt może trwać do 5 lat.

Więcej informacji na stronie:

Termin składania wniosków

24.10.2023 00:00:00

Terminarz

Otwarcie konkursu 11 lipca 2023
Zamknięcie konkursu 24 października 2023

Instytucja finansująca / Grantodawca

Komisja Europejska

Dziedzina / Dyscyplina

Wszystkie dziedziny naukowe

Wysokość dofinansowania

ERC Starting Grant – dla początkujących naukowców, 2-7 lat po doktoracie: do 1,5 mln euro na projekt trwający do 5 lat,

Rodzaje kosztów kwalifikowanych

Z funduszy projektu można pokryć wszelkie niezbędne koszty: wynagrodzenia dla lidera i członków zespołu, badań, aparatury (zgodnie z zasadami amortyzacji), odczynników, podróży, publikacji, opłat konferencyjnych, zleceń zewnętrznych, itp. oraz koszty pośrednie instytucji goszczącej.

Data aktualizacji informacji

08.08.2023

Kontakt

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE:

Katarzyna Kubica-Oroń