Celem Programu jest wspieranie współpracy międzynarodowej zespołów badawczych lub mobilności międzynarodowej naukowców, podejmowanej w reakcji na nagłe, ważne, nieprzewidziane zjawiska społeczne, cywilizacyjne i przyrodnicze o konsekwencjach globalnych lub istotnych regionalnie.
Wnioski składane w Programie muszą obejmować działania badawcze, których realizacja, ze względu na konieczność szybkiego reagowania, nie jest możliwa w drodze aplikowania o inne istniejące mechanizmy finansowania. Otrzymanie grantu możliwe jest tylko wówczas, kiedy ubieganie się o standardowe źródła finansowania mogłoby doprowadzić do utracenia unikalnej szansy na rozwiązanie ważnego problemu.
Projekt musi dotyczyć także aktualnych zjawisk i procesów o charakterze unikatowym, nieprzewidywalnym, nietypowym i istotnym w skali globalnej lub dla danego regionu.
Kluczowym elementem Projektu jest współpraca międzynarodowa Grupy projektowej lub międzynarodowa mobilność naukowców. Możliwe jest ujęcie we wniosku tylko działań o charakterze mobilności międzynarodowej.
Projekt może być realizowany przez okres od 3 do 12 miesięcy.
Bardzo ważna informacja!
Jeden Wnioskodawca może złożyć w naborze nie więcej niż trzy wnioski dotyczące trzech odrębnych projektów, dlatego też wnioskowanie w projekcie będzie poprzedzone wewnętrzną selekcją fiszek projektowych na UMCS.
W pierwszej turze wybrane zostaną dwie fiszki projektowe, trzecia zaś wyłoniona zostanie w preselekcji fiszek prezed jesiennym naborem wniosków.
Fiszki składać można za pośrednictwem poczty wewnętrznej do Centrum Współpracy Międzynarodowej, pokój 1207, Rektorat bądź skanem na adres: cwm@umcs.pl.
Termin składania fiszek upływa 7 kwietnia 2022 r. Fiszka-projektowa_Granty-Interwencyjne-NAWA_2022.docx
Zachęcamy do aplikowania!
Aplikacje przyjmowane będą w dwóch turach, od 28 kwietnia do 30 czerwca 2022 roku oraz w turze jesiennej. W pierwszej kolejności Centrum Współpracy Międzynarodowej zbierało będzie fiszki projektowe, termin ich składania upływa 7 kwietnia 2022 r.