Opis programu
MSCA wspiera naukowców i naukowczynie na wszystkich etapach kariery, finansując badania oraz szkolenia prowadzone w Europie i krajach pozaeuropejskich. Jednocześnie umożliwia instytucjom zatrudnianie badaczy i badaczek i udział ich kadry naukowej w międzynarodowych projektach badawczo-szkoleniowych. Projekty mogą być realizowane w każdej dyscyplinie naukowej i dotyczyć zarówno badań podstawowych jak i aplikacyjnych. Podstawowym wymogiem jest międzynarodowa mobilność naukowców, pożądana jest mobilność międzysektorowa.
Program MSCA-DN obejmuje trzy typy projektów:
- Standard Doctoral Networks: konsorcjum oferuje wspólny i komplementarny program szkoleniowy dla doktorantów, oparty o indywidualne projekty badawcze, realizowane przez przyjmowanych początkujących naukowców.
- Industrial Doctorates: szkolenie w sektorze akademickim i przemysłowym – wspólna opieka nad doktorantem, który musi spędzić przynajmniej 50% czasu w sektorze pozaakademickim (nacisk na udział przedsiębiorstw). Przynajmniej jedna z instytucji musi mieć prawo do przyznawania stopnia naukowego doktora.
- Joint Doctorates: dąży do nadania wspólnego lub wielokrotnego stopnia naukowego doktora – wspólna selekcja i opieka naukowa w obrębie konsorcjum. Przynajmniej dwie z instytucji muszą mieć prawo do przyznawania stopnia naukowego doktora.
Termin składania wniosków
16.11.2021 17:00:00
Rodzaje kosztów kwalifikowanych
Koszty kwalifikowalne w konkursie obejmują:
- koszty osobowe, czyli:
- wynagrodzenie (living allowance): 3400 Euro x współczynnik korekcyjny (dla Polski wynosi: 70,5%)/miesiąc,
- koszty relokacji (mobility allowance): 600 Euro/miesiąc,
- dodatek rodzinny (family allowance): 660 Euro/miesiąc,
- koszty instytucyjne:
- koszty szkoleń, badań: 1600 Euro/osobomiesiąc,
- koszty zarządzania i koszty pośrednie: 1200 Euro/osobomiesiąc.
- Dodatkowo program przewiduje finansowanie dla naukowca podczas ewentualnych dłuższych przerw w realizacji grantu (long-term leave allowance, np. związanych z długotrwałą chorobą) oraz dla naukowców mających specjalne wymagania (special needs allowance – np. związane z niepełnosprawnością).
Data aktualizacji informacji
14.07.2021
Kontakt
Centrum Współpracy Międzynarodowej:
tel. 81 537 54 58/54 98
e-mail: cwm@umcs.pl